10 mar 2016

Światowy Dzień Nerek 10 marca 2016 – konferencja prasowa w PAP.

0 Komentarzy

10 marca 2016 obchodzimy Światowy Dzień Nerek. Z tej okazji w Warszawie odbyły się konferencja naukowa i spotkanie prasowe (10 marca, godz. 11.00, centrum konferencyjne PAP) organizowane wspólnie przez najważniejsze gremia nefrologiczne w Polsce.
Problem chorób nerek dotyczy 4,5 miliona Polaków, większość z nich nie wie, że choruje, a 1,5 miliona przedwcześnie umrze.

Nasi eksperci, lekarze i pacjenci, odpowiadali na pytania dziennikarzy. W gronie specjalistów gościliśmy:

  • prof. dr hab. Magdalena Durlik, prezes Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego
  • dr Iwona Mazur, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych
  • prof. dr hab. Ryszard Gellert, Kierownik Kliniki Nefrologii i Chorób Wewnętrznych Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

Choroby nerek, choć są przyczyną większości przedwczesnych zgonów w Polsce, są rzadko tematem rozmów w mediach. Znacznie częściej mówi się o nowotworach, chorobach serca. Pilnie potrzebny jest ogólnopolski program NEFROOPIEKI – wczesnego wykrywania i leczenia oraz rejestr chorych na nerki – apelują w Światowym Dniu Nerek lekarze.

W tym roku oczy nefrologów z całego świata w sposób szczególny zwrócone są na dzieci i kobiety w ciąży. Dzieci często chorują na nerki już w życiu płodowym. Świadomość zagrożeń, skuteczna profilaktyka i diagnostyka są szansą na uratowanie życia i zdrowia.

[do góry]
O autorzeWarning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nefron/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *