10 gru 2020

Dr Tomasz Prystacki nowym przewodniczącym NEFRON

0 Komentarzy

Dr Tomasz Prystacki został wybrany nowym przewodniczącym Sekcji Nefrologicznej Izby Gospodarczej Medycyna Polska.

Wybór dr. Prystackiego na przewodniczącego sekcji przez pozostałych członków organizacji jest uznaniem jego wiodącej roli w działaniu na rzecz leczenia nerkozastępczego w Polsce, a także potwierdzeniem pozycji Fresenius Nephrocare Polska w kraju, jako odpowiedzialnego, proaktywnego partnera dla systemu opieki zdrowotnej.

– Bardzo dziękuję moim kolegom z innych firm, prowadzących ośrodki dializ, za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Cieszę się, że nasza sekcja cały czas realizuje ważne działania na rzecz środowiska nefrologicznego w Polsce. Dla dobra właściwej opieki nad pacjentami z chorobami nerek, podmioty ochrony zdrowia jednoczą się w wspólnych inicjatywach – podkreśla dr Prystacki.

Dr Prystacki jest prezesem zarządu Fresenius Nephhrocare Polska i Fresenius Medical Care Polska. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. W 2014 roku obronił doktorat z zakresu nauk o zdrowiu na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Jest także absolwentem IESE Business School – Uniwersytet Navarry w Hiszpanii – program AMP. Uzyskał również tytuł MBA z zarządzania strategicznego z Maastricht School of Management.

Poza tym ukończył studia podyplomowe z controllingu, zarządzania w służbie zdrowia, a  także wiele kursów związanych zarządzaniem ochroną zdrowia, między innymi w Harvard Business School.

Fresenius Medical Care jest największym na świecie dostawcą produktów i usług dla osób z chorobami nerek, z których około 3,5 miliona na całym świecie regularnie poddawanych jest leczeniu dializami.

[do góry]
O autorzeWarning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nefron/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *